O baletní škole

Soukromá baletní škola byla otevřena v září v roce 2014 pod vedením Ivany Toušové, absolventkou Státní konzervatoře Bratislava. Členky baletu SND, Laterny magiky, Pražského komorného baletu P. Šmoka. Též působila v různých projektech v Německu, Rakousku, Japonsku, Izraeli aj.

Cílem naší školy není vychovat profesionální tanečníky, ale vzbudit u žáků zájem o toto krásné umění, které skutečně stojí za to. Význam nespočívá v tom, že za rok nebo za dva budete mít doma primabalerínu, ale umožní dětem poznat krásu tance a hudby umocněné pohybem. Prohloubí jejich estetické cítění a naučí je dovednostem, které pozitivně ovlivní a obohatí jejich život. Podpoříte jejich zdravý růst a vývoj, jelikož v dnešní době mají děti pohybu méně a méně a o to více zdravotních problémů jako skolióza, lordóza, ploché nohy, obezita aj. Nesprávným drženým těla, zkrácením svalů, nezpevněním svalového tonusu a špatnou životosprávou jsou děti nucené navštěvovat rehabilitace a různá jiná zdravotnická zařizení.

Výuka klade důraz na přirozený projev dítěte v pohybu a tanci a vychází ze základů klasického baletu. Mimo klasického tance se v baletní škole vyučují zákl. gymnastiky, moderní a lidový tanec. Lekce baletu jsou určeny nejen pro děti, ale mohou je navštěvovat i dospělí!

Co je vlastně balet?

Je to estetická záležitost, kde se mísí sport, tanec, herectví a muzikálnost. Je náročný, má jasně daná pravidla, a proto trvá delší dobu, než si je děti osvojí a začnou tančit. Ale výsledek stojí za to!

Na jakou hudbu tančíme?

Na hudbu klasickou, moderní, muzikálové melodie, evergreeny a jazz.

Pro koho je výuka určená?

Pro děti od 4 let výše, které se nebojí pohybu, dobře cítí hudbu a dovedou udržet pozornost v hodině. Kromě tance se děti naučí trpělivosti, ohleduplnosti, respektovat práci kolektivu a uvědomí si, že bez snahy a píle ani talent nestačí k dobrému výsledku.

Hlavním předpokladem pro přijetí do baletní školy je skutečnost, že dítě chce do baletu samo, nebojí se, dobře slyší hudbu a má smysl pro rytmus.